Poradnik SPA

Azjatyckie sekrety piękna

Kołobrzeg

Skąd się wywodzą? Na czym polegają?

holistyczne sekrety piękna

Czy holistyczne podejście działa lepiej niż medycyna estetyczna?

Od pewnego czasu w Polsce cieszymy się rosnącą popularnością holistycznego podejścia do zdrowia oraz urody. Ludzie coraz częściej sięgają do dalekowschodnich metod tj.: pielęgnacje ciała i włosów olejami, masaże, ćwiczenia oddechowe czy nawet joga i medytacja.

Za kolebkę masażu twarzy uważa się Japonię, do której przywędrował ok. 1000 r.p.n.e. wraz z mnichami buddyjskimi, którzy studiowali w Chinach. Dopiero w VIII w. rozwinęła się pierwsza oryginalna japońska technika zwana „Tui-Na”, co w dosłownym przekładzie oznacza: pchnąć, podnieść i ścisnąć. Następnie japoński lekarz Akaschi Kan Ich i rozwinął własną wersję „Tui-na”, która polegała na aplikowaniu ucisku z jednoznacznym pocieraniem skóry i zyskała nazwę „Anma”. Jedna z legend głosi, że w XV w.n.e. na południe od góry Fidżi odbył się wielki konkurs masażu, w czasie którego dwóch mistrzów Anma przez miesiąc rywalizowało ze sobą, skupiając się m. in. na masażu twarzy. Z dorobku obu masażystów powstał system KOBIDO – niesamowity masaż twarzy, głowy, szyi oraz ramion działający przede wszystkim na poprawę wyglądu oraz przeciwdziała procesom starzenia się skóry.

Jako rodzinna tradycja KOBIDO przechodzi z pokolenia na pokolenie i wraz z medycyną holistyczną przywędrował niedawno do Polski.

Czego można się spodziewać po masażu twarzy?

Twarz ma w sobie około 70 mięśni, które odpowiadają głównie za mimikę, ruchy gałek ocznych, zaciskanie zgryzu czy żucie. Poprzez nadmierną aktywność w miejscach tj.: czoło, kąciki oczu i ust, pojawiają się zmarszczki. Kolejnym dodatkowym czynnikiem wpływającym negatywnie na wygląd skóry jest wiek. Włókna skórne stają się słabsze co wpływa niekorzystnie na napięcie na twarzy, czego efektem jest nieregularny owal.

Mechaniczny masaż twarzy rozluźnia napięte mięśnie, przywraca równomierne napięcie mięśniowe, wpływa pozytywnie na krążenie w obrębie głowy, czego efektem jest poprawa samopoczucia.

Drenaż limfatyczny wspomaga pracę układu chłonnego i pomaga odprowadzić nadmiar produktów przemiany materii i toksyn do węzłów poniżej. Jest to bezinwazyjna forma oczyszczania twarzy.

Lifting twarzy napina rozluźnioną i „wiotką” skórę. Intensywne pocieranie, rolowanie czy szczypanie powoduje, że włókna skórne napinają się, przez co zmniejszają się zmarszczki, wyostrzają się rysy, poprawia owal i kolor skóry. Efektem ubocznym jest peeling, który wynika z intensywnego pocierania.

Akupresura twarzy jest dalekowschodnią techniką polegającą na stymulowaniu odpowiednich punktów, co w efekcie powinno pobudzać nasze narządy wewnętrzne do regeneracji i „samouzdrawiania”.

Masaż KOBIDO, wykonywany na odpowiednim olejku lub kremie który dodatkowo nawilża skórę, łączy ze sobą wszystkie te techniki.

Masaż twarzy – jak wykonać go samemu?

Automasaż twarzy najlepiej wykonywać na koniec dnia, kiedy to mięśnie mają najcięższą pracę już za sobą. Wpływa to na ich rozluźnienie oraz poprawę ukrwienia.

Zacznij od dokładnego oczyszczania skóry, a następnie przygotuj ulubiony krem lub olejek by palce mogły swobodnie ślizgać się po twarzy. Na początek możesz po twarzy pracować opuszkami palców dobierając siłę odpowiednio do obszaru twarzy. Skup się przede wszystkim na żuchwie, policzkach, bruzdach nosowo wargowych, skroniach i czole.

Żuchwę masuj równolegle do jej linii od brody w kierunku ucha (ruchy w tym samym kierunku możesz wykonać również pod żuchwą). Masuj czoło wykonując pionowe ruchy od brwi do linii włosów.

Bruzdy nosowo-wargowe rozmasuj poprzez delikatne przesuwanie palców od kącików ust do płatków nosa. Ruchy masujące wykonuj zawsze od dołu twarzy, w kierunku linii włosów, lub od jej środka na zewnątrz, dzięki temu podciągasz skórę w kierunku przeciwnym sile grawitacji, co powoduje efekt zwany liftingiem.

Zapraszam również na profesjonalny masaż twarzy KOBIDO oraz inne masaże liftingujące do naszego Centrum Kosmetycznego w Hotelu AQUARIUS SPA*****

Zapraszam
Szczepan Jaros
Terapeuta SPA w Centrum Kosmetycznym w Hotelu AQUARIUS SPA*****

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Poprzedni wpis

Bezpłatne akcesoria na plażę

5 lipca 2022

Zobacz wszystkie

Następny wpis

Kosze i leżaki na plaży

20 czerwca 2022

Cennik Wyznacz trasę Zadzwoń