Ekologiczne przesłanie

Hotel przyjazny środowisku

Oświetlenie

Zastosowane zarządzanie oświetleniem trzykrotnie wydłuża żywotność żarówek i świetlówek. W holach, na korytarzach, bazie gastronomicznej zastosowaliśmy najnowocześniejsze rozwiązania wielostopniowego rozjaśniania i przyciemniania światła z systemem czujników. W salach konferencyjnych dostęp do światła dziennego gwarantuje zmniejszenie zużycia energii. W salach konferencyjnych znajduje się światło o barwie określonej przez badania naukowe jako najbardziej sprzyjające skupieniu się.

Ciepło

Wyrazem dbałości o środowisko jest zastosowanie systemu odzyskiwania ciepła z klimatyzacji, który ogrzewa baseny i wodę użytkową (tzw. rekuperacja). Dzięki temu możliwa jest oszczędność ok. 30% energii. Bezszmerowa klimatyzacja w całym hotelu została dobrana odpowiednio do parametrów pomieszczeń i dostosowana do ich charakteru.

Klimatyzacja

Hotelowa klimatyzacja posiada system czujników uwzględniających warunki wewnętrzne i zewnętrzne emisji ciepła i wilgoci, a sterowane automatycznie ogrzewanie umożliwia dostosowanie temperatury do indywidualnych potrzeb. Tzw. suchy system klimatyzacji działa antybakteryjnie. Zastosowana do jego chłodzenia woda lodowa zamiast freonu jest przyjazna dla środowiska.

Energia

W hotelu zainstalowano inteligentny system zarządzania energią, co pozwala na zmniejszenie jej zużycia oraz mniejszą emisję gazów cieplarnianych.

Woda

Czerpiemy z tego, co daje natura, dlatego gromadzimy deszczówkę, którą wykorzystujemy do nawadniania roślinności wokół hotelu oraz w hotelowym ogrodzie. We wszystkich kranach znajdujących się w hotelu zastosowaliśmy perlatory. Dzięki nakładkom dochodzi do zwiększenia strumienia wody przez znaczne jej napowietrzenie, co pozwala zmniejszyć zużycie wody od 15% do 60%. W całym hotelu stosowana jest specjalnie zmiękczana woda. Dzięki temu zużywamy mniej detergentów, środków piorących i myjących, zyskując przy tym przedłużenie żywotności urządzeń, a nasi Goście odczuwają większy komfort podczas kąpieli.

Wystrój wnętrz

Dokonując wyboru elementów wystroju hotelu dążymy do tego, aby wszystkie akcesoria były przyjazne środowisku. Tak stało się m.in. w przypadku ekologicznej wykładziny, którą zastosowaliśmy w restauracji Horyzont oraz Centrum Kosmetycznym. Wybrany materiał jest biodegradowalny oraz odnawialny. Wierzchnia część wykładziny może zostać ponownie wykorzystana, a wymiany wymaga jedynie podkład.

Centrum Kosmetyczne

Zabiegi w Centrum Kosmetycznym przeprowadzane są na bazie produktów, które nie są testowane na zwierzętach. Masaże wykonywane są za pomocą olejków niezawierających konserwantów, a do kąpieli używane są naturalne olejki eteryczne.

Gastronomia

Nasi kucharze pracują na bazie świeżej żywności zaopatrywanej od lokalnych producentów i rolników. Do tworzenia menu wykorzystujemy sezonowe produkty, promując regionalne przysmaki. Dziczyzna i grzyby pochodzą z okolicznościowych lasów, ryby zaś ze świeżego połowu. Najwyższą jakość serwowanych potraw potwierdza prestiżowy certyfikat Slow Food Polska.

 

Hotel przyjazny środowisku

4.5/5

Ocen: 6

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*



Powrót - Hotel
Cennik Wyznacz trasę Zadzwoń