Ekologiczne przesłanie

Hotel przyjazny środowisku

Dokładamy wszelkich starań, aby nasi Goście czuli się u nas jak w domu. Mamy świadomość, że zadowolony Gość to także taki, który żyje zgodnie z naturą. W związku ze wzrostem świadomości społeczeństwa na temat postępującej degradacji środowiska naturalnego i alarmami ekologów, każdy z nas zwraca coraz większą uwagę na to jak jeszcze lepiej żyć w zgodzie z otaczającą nas naturą.

W trosce o ekologię, ale również o komfortowy i bezpieczny pobyt Gości dbamy o środowisko w codziennych czynnościach, dlatego wprowadziliśmy:

 • dozowniki pod prysznicem z płynem do kąpieli i szamponem, które pozwolą ograniczyć zużycie jednorazowych plastikowych buteleczek
 • wodę do picia w szklanych zwrotnych butelkach od lokalnego dostawcy (woda dostępna w pokojach)
 • ograniczenia związane z drukiem ulotek. We wszystkich pokojach drukowany wcześniej informator hotelowy oraz menu room service zastąpione zostały wersją elektroniczną dostępną w telewizji hotelowej w pokoju
 • zasłanianie okien w pokojach w okresie letnim. Zasuwanie zasłon niweluje nadmierne nagrzewanie się pomieszczenia, co z kolei powoduje zmniejszenie użycia klimatyzacji i tym samym prądu do późniejszego ochłodzenia pokoju
 • rurki biodegradowalne. We wszystkich barach używamy rurek biodegradowalnych, które ograniczają szkodliwy wpływ na środowisko.

Ponadto jako hotel stawiający na działania proekologiczne i dbający o środowisko bierzemy udział w akcjach związanych z tematyką ekologii. W minionych latach jako jeden ze sponsorów wspieraliśmy akcję ,,Zbieraj z klasą’’ – największą kampanię recyklingową w Polsce, skierowaną do dzieci i młodzieży, zorganizowaną przez Europejską Platformę Recyklingu.  W akcji polegającej na zbieraniu zużytych baterii i sprzętu elektronicznego mogą wziąć udział uczniowie ze wszystkich placówek edukacyjnych w Polsce.

Wspólnie możemy zadbać o naszą Planetę, dlatego zachęcamy do:

 • picia wody z kranu.

  Przekonanie, że woda z kranu jest niezdrowa to mit. O wysokiej jakości kołobrzeskiej wody świadczy m.in. fakt, że jest pozyskiwana ze studni głębinowej, a nie wód powierzchniowych oraz jest systematycznie kontrolowana przez laboratorium Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Kołobrzegu, które posiada akredytację Laboratorium Badawczego. Badania te potwierdzają w bezstronnych kontrolach nadrzędne instytucje tj. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kołobrzegu i Świdwinie. Woda z kranu posiada lepsze właściwości niż woda butelkowana. W związku z tym zachęcamy naszych Gości do picia wody z kranu, a żeby stało się to powszechną praktyką, ograniczamy liczbę dystrybutorów wody mineralnej i plastikowych kubków przy dystrybutorach, na rzecz korzystania z własnych lub zakupionych u nas bidonów wielokrotnego użytku. Dodatkowo w strefie Aquacenter znajduje się ,,poidełko’’, czyli dostęp do wody pitnej bez potrzeby używania kubków czy bidonów.

   

  Więcej na ten temat przeczytasz:
  https://www.bip.mwik.kolobrzeg.pl/153,jakosc-wody
  https://www.bip.mwik.kolobrzeg.pl/plik,5325,jakosc-wody-do-spozycia-dla-miasta-kolobrzeg-i-gmin-kolobrzeg-dygowo-siemysl-goscino-iii-kwartal-2019-rok.pdf

 • ograniczenia wymiany ręczników i pościeli.

  Codziennie w hotelach na całym świecie pierze się ogromne ilości pościeli i ręczników. Środki piorące oraz zużycie wody i energii mają negatywny wpływ na środowisko. Wspólnie zadbajmy o naszą Planetę. Aby uniknąć niepotrzebnej wymiany ręczników lub pościeli, Goście mogą sami podjąć decyzję kiedy życzą sobie ich wymiany. Nasza obsługa wymienia ręczniki, jeżeli zostaną one pozostawione na podłodze, a pościel – jeżeli zostanie pozostawiona na niej dedykowana informacja z prośbą o wymianę.

 

Hotel AQUARIUS SPA***** jako hotel proekologiczny już podczas budowy zadbał o odpowiednie schematy, systemy i urządzenia, które pomagają oszczędzać wodę i energię, a dzięki temu zmniejszać do minimum negatywny wpływ na środowisko.

Oświetlenie

Zastosowane zarządzanie oświetleniem trzykrotnie wydłuża żywotność żarówek i świetlówek. W holach, na korytarzach, bazie gastronomicznej zastosowaliśmy najnowocześniejsze rozwiązania wielostopniowego rozjaśniania i przyciemniania światła z systemem czujników. W salach konferencyjnych dostęp do światła dziennego gwarantuje zmniejszenie zużycia energii. W salach konferencyjnych znajduje się światło o barwie określonej przez badania naukowe jako najbardziej sprzyjające skupieniu się.

Ciepło

Wyrazem dbałości o środowisko jest zastosowanie systemu odzyskiwania ciepła z klimatyzacji, który ogrzewa baseny i wodę użytkową (tzw. rekuperacja). Dzięki temu możliwa jest oszczędność ok. 30% energii. Bezszmerowa klimatyzacja w całym hotelu została dobrana odpowiednio do parametrów pomieszczeń i dostosowana do ich charakteru.

Klimatyzacja

Hotelowa klimatyzacja posiada system czujników uwzględniających warunki wewnętrzne i zewnętrzne emisji ciepła i wilgoci, a sterowane automatycznie ogrzewanie umożliwia dostosowanie temperatury do indywidualnych potrzeb. Tzw. suchy system klimatyzacji działa antybakteryjnie. Zastosowana do jego chłodzenia woda lodowa zamiast freonu jest przyjazna dla środowiska.

Energia

W hotelu zainstalowano inteligentny system zarządzania energią, co pozwala na zmniejszenie jej zużycia oraz mniejszą emisję gazów cieplarnianych.

Woda

Czerpiemy z tego, co daje natura, dlatego gromadzimy deszczówkę, którą wykorzystujemy do nawadniania roślinności wokół hotelu oraz w hotelowym ogrodzie. We wszystkich kranach znajdujących się w hotelu zastosowaliśmy perlatory. Dzięki nakładkom dochodzi do zwiększenia strumienia wody przez znaczne jej napowietrzenie, co pozwala zmniejszyć zużycie wody od 15% do 60%. W całym hotelu stosowana jest specjalnie zmiękczana woda. Dzięki temu zużywamy mniej detergentów, środków piorących i myjących, zyskując przy tym przedłużenie żywotności urządzeń, a nasi Goście odczuwają większy komfort podczas kąpieli.

Wystrój wnętrz

Dokonując wyboru elementów wystroju hotelu dążymy do tego, aby wszystkie akcesoria były przyjazne środowisku. Tak stało się m.in. w przypadku ekologicznej wykładziny, którą zastosowaliśmy w restauracji Horyzont oraz Centrum Kosmetycznym. Wybrany materiał jest biodegradowalny oraz odnawialny. Wierzchnia część wykładziny może zostać ponownie wykorzystana, a wymiany wymaga jedynie podkład.

Centrum Kosmetyczne

Zabiegi w Centrum Kosmetycznym przeprowadzane są na bazie produktów, które nie są testowane na zwierzętach. Masaże wykonywane są za pomocą olejków niezawierających konserwantów, a do kąpieli używane są naturalne olejki eteryczne.

Gastronomia

Nasi kucharze pracują na bazie świeżej żywności zaopatrywanej od lokalnych producentów i rolników. Do tworzenia menu wykorzystujemy sezonowe produkty, promując regionalne przysmaki. Dziczyzna i grzyby pochodzą z okolicznościowych lasów, ryby zaś ze świeżego połowu. Najwyższą jakość serwowanych potraw potwierdza prestiżowy certyfikat Slow Food Polska.

 

Hotel przyjazny środowisku

4.5/5

Ocen: 6

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*Powrót - Hotel
Cennik Wyznacz trasę Zadzwoń