Ekologiczne przesłanie

Hotel przyjazny środowisku

Dokładamy wszelkich starań, aby nasi Goście czuli się u nas jak w domu. Mamy świadomość, że zadowolony Gość to także taki, który żyje zgodnie z naturą. W związku ze wzrostem świadomości społeczeństwa na temat postępującej degradacji środowiska naturalnego i alarmami ekologów, każdy z nas zwraca coraz większą uwagę na to jak jeszcze lepiej żyć w zgodzie z otaczającą nas naturą.

W trosce o ekologię, ale również o komfortowy i bezpieczny pobyt Gości dbamy o środowisko w codziennych czynnościach, dlatego wprowadziliśmy:

 • dozowniki pod prysznicem z płynem do kąpieli i szamponem, które pozwolą ograniczyć zużycie jednorazowych plastikowych buteleczek
 • wodę do picia w szklanych zwrotnych butelkach od lokalnego dostawcy (woda dostępna w pokojach)
 • ograniczenia związane z drukiem ulotek. We wszystkich pokojach drukowany wcześniej informator hotelowy oraz menu room service zastąpione zostały wersją elektroniczną dostępną w telewizji hotelowej w pokoju
 • zasłanianie okien w pokojach w okresie letnim. Zasuwanie zasłon niweluje nadmierne nagrzewanie się pomieszczenia, co z kolei powoduje zmniejszenie użycia klimatyzacji i tym samym prądu do późniejszego ochłodzenia pokoju
 • rurki biodegradowalne. We wszystkich barach używamy rurek biodegradowalnych, które ograniczają szkodliwy wpływ na środowisko.

Ponadto jako hotel stawiający na działania proekologiczne i dbający o środowisko bierzemy udział w akcjach związanych z tematyką ekologii. W minionych latach jako jeden ze sponsorów wspieraliśmy akcję ,,Zbieraj z klasą’’ – największą kampanię recyklingową w Polsce, skierowaną do dzieci i młodzieży, zorganizowaną przez Europejską Platformę Recyklingu.  W akcji polegającej na zbieraniu zużytych baterii i sprzętu elektronicznego mogą wziąć udział uczniowie ze wszystkich placówek edukacyjnych w Polsce.

Wspólnie możemy zadbać o naszą Planetę, dlatego zachęcamy do:

 • picia wody z kranu.

  Przekonanie, że woda z kranu jest niezdrowa to mit. O wysokiej jakości kołobrzeskiej wody świadczy m.in. fakt, że jest pozyskiwana ze studni głębinowej, a nie wód powierzchniowych oraz jest systematycznie kontrolowana przez laboratorium Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Kołobrzegu, które posiada akredytację Laboratorium Badawczego. Badania te potwierdzają w bezstronnych kontrolach nadrzędne instytucje tj. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kołobrzegu i Świdwinie. Woda z kranu posiada lepsze właściwości niż woda butelkowana. W związku z tym zachęcamy naszych Gości do picia wody z kranu, a żeby stało się to powszechną praktyką, ograniczamy liczbę dystrybutorów wody mineralnej i plastikowych kubków przy dystrybutorach, na rzecz korzystania z własnych lub zakupionych u nas bidonów wielokrotnego użytku. Dodatkowo w strefie Aquacenter znajduje się ,,poidełko’’, czyli dostęp do wody pitnej bez potrzeby używania kubków czy bidonów.

   

  Więcej na ten temat przeczytasz:
  https://www.bip.mwik.kolobrzeg.pl/153,jakosc-wody
  https://www.bip.mwik.kolobrzeg.pl/plik,5325,jakosc-wody-do-spozycia-dla-miasta-kolobrzeg-i-gmin-kolobrzeg-dygowo-siemysl-goscino-iii-kwartal-2019-rok.pdf

 • ograniczenia wymiany ręczników i pościeli.

  Codziennie w hotelach na całym świecie pierze się ogromne ilości pościeli i ręczników. Środki piorące oraz zużycie wody i energii mają negatywny wpływ na środowisko. Wspólnie zadbajmy o naszą Planetę. Aby uniknąć niepotrzebnej wymiany ręczników lub pościeli, Goście mogą sami podjąć decyzję kiedy życzą sobie ich wymiany. Nasza obsługa wymienia ręczniki, jeżeli zostaną one pozostawione na podłodze, a pościel – jeżeli zostanie pozostawiona na niej dedykowana informacja z prośbą o wymianę.

 

Hotel AQUARIUS SPA***** jako hotel proekologiczny już podczas budowy zadbał o odpowiednie schematy, systemy i urządzenia, które pomagają oszczędzać wodę i energię, a dzięki temu zmniejszać do minimum negatywny wpływ na środowisko.

Oświetlenie

Zastosowane zarządzanie oświetleniem trzykrotnie wydłuża żywotność żarówek i świetlówek. W holach, na korytarzach, bazie gastronomicznej zastosowaliśmy najnowocześniejsze rozwiązania wielostopniowego rozjaśniania i przyciemniania światła z systemem czujników. W salach konferencyjnych dostęp do światła dziennego gwarantuje zmniejszenie zużycia energii. W salach konferencyjnych znajduje się światło o barwie określonej przez badania naukowe jako najbardziej sprzyjające skupieniu się.

Ciepło

Wyrazem dbałości o środowisko jest zastosowanie systemu odzyskiwania ciepła z klimatyzacji, który ogrzewa baseny i wodę użytkową (tzw. rekuperacja). Dzięki temu możliwa jest oszczędność ok. 30% energii. Bezszmerowa klimatyzacja w całym hotelu została dobrana odpowiednio do parametrów pomieszczeń i dostosowana do ich charakteru.

Klimatyzacja

Hotelowa klimatyzacja posiada system czujników uwzględniających warunki wewnętrzne i zewnętrzne emisji ciepła i wilgoci, a sterowane automatycznie ogrzewanie umożliwia dostosowanie temperatury do indywidualnych potrzeb. Tzw. suchy system klimatyzacji działa antybakteryjnie. Zastosowana do jego chłodzenia woda lodowa zamiast freonu jest przyjazna dla środowiska.

Energia

W hotelu zainstalowano inteligentny system zarządzania energią, co pozwala na zmniejszenie jej zużycia oraz mniejszą emisję gazów cieplarnianych.

Woda

Czerpiemy z tego, co daje natura, dlatego gromadzimy deszczówkę, którą wykorzystujemy do nawadniania roślinności wokół hotelu oraz w hotelowym ogrodzie. We wszystkich kranach znajdujących się w hotelu zastosowaliśmy perlatory. Dzięki nakładkom dochodzi do zwiększenia strumienia wody przez znaczne jej napowietrzenie, co pozwala zmniejszyć zużycie wody od 15% do 60%. W całym hotelu stosowana jest specjalnie zmiękczana woda. Dzięki temu zużywamy mniej detergentów, środków piorących i myjących, zyskując przy tym przedłużenie żywotności urządzeń, a nasi Goście odczuwają większy komfort podczas kąpieli.

Wystrój wnętrz

Dokonując wyboru elementów wystroju hotelu dążymy do tego, aby wszystkie akcesoria były przyjazne środowisku. Tak stało się m.in. w przypadku ekologicznej wykładziny, którą zastosowaliśmy w restauracji Horyzont oraz Centrum Kosmetycznym. Wybrany materiał jest biodegradowalny oraz odnawialny. Wierzchnia część wykładziny może zostać ponownie wykorzystana, a wymiany wymaga jedynie podkład.

Centrum Kosmetyczne

Zabiegi w Centrum Kosmetycznym przeprowadzane są na bazie produktów, które nie są testowane na zwierzętach. Masaże wykonywane są za pomocą olejków niezawierających konserwantów, a do kąpieli używane są naturalne olejki eteryczne.

Gastronomia

Nasi kucharze pracują na bazie świeżej żywności zaopatrywanej od lokalnych producentów i rolników. Do tworzenia menu wykorzystujemy sezonowe produkty, promując regionalne przysmaki. Dziczyzna i grzyby pochodzą z okolicznościowych lasów, ryby zaś ze świeżego połowu. Najwyższą jakość serwowanych potraw potwierdza prestiżowy certyfikat Slow Food Polska.

Stacja ładowania samochodów elektrycznych

Na parkingu przed hotelem znajduje się stacja ładowania samochodów elektrycznych, a dokładnie model Garol LS4. Dla Gości Hotelu AQUARIUS SPA***** korzystanie ze stacji ładowania jest płatne zgodnie z cennikiem. Korzystanie ze stacji ładowania nie zwalnia z opłaty parkingowej zgodnie z cennikiem.

 

Hotel przyjazny środowisku

4.5/5

Ocen: 6

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*Powrót - Hotel
Cennik Wyznacz trasę Zadzwoń