atuty hotelu aquarius spa w kołobrzegu

Hotel

Nasze atuty

Poznaj najważniejsze atuty hotelu.

Zobacz co wyróżnia nasz hotel i charakteryzuje nasze działania. Zebraliśmy w jednym miejscu najważniejsze informacje, dzięki którym poznasz nas bliżej. Lokalizacja, architektura, postawa eco-friendly oraz wiele innych. Bądź pewien – U nas złapiesz wiatr w żagle…

miejsce nad morzem

Idealna lokalizacja

W dzielnicy uzdrowiskowej, zaledwie 280 m od pięknej, piaszczystej plaży i tylko kilka minut marszu od Ekoparku Wschodniego, będącego ostoją dzikiej przyrody, gdzie na obszarze 300 ha rosną najstarsze dęby w Polsce, a swoje siedliska ma pond 80 gatunków ptaków. Bliskość ścieżek rowerowych i spacerowych umożliwia zwiedzanie Kołobrzegu i okolic w atrakcyjny sposób.

bryła hotelu

Architektura

Bryła Hotelu AQUARIUS SPA***** przypomina oceaniczny katamaran w morzu zieleni nadmorskiego parku. Architektura hotelu nawiązuje do modernistycznego nurtu w architekturze z lat 20. XX wieku i znanych na całym świecie projektów Alvara Aalto.

Fasada frontowa, przeniesiona niczym od Pieta Mondriana, tworzy geometryczną mozaikę nawiązującą kolorami do promieni letniego słońca. To nawiązanie obecne jest także w przegrodach balkonowych posiadających intensywne kolory. Dach nad podjazdem ma kształt deski surfingowej, a belki na sufitach przypominają wręgi jachtów. Wewnątrz hotelu przeplata się nowoczesność, lekkość oraz duch morza tworząc niepowtarzalne miejsce, pełne ciepłej atmosfery.

uśmiech i życzliwość

Miejsce tworzą ludzie

Hotel to miejsce, wspomnienia i atmosfera. Myśląc o hotelu, oczami wyobraźni widzisz przeżyte chwile, przypominasz sobie smak pysznych dań oraz wspominasz uśmiech pracownika. Hotel AQUARIUS SPA***** to miejsce ludzi z pasją. I tacy właśnie jesteśmy. Nasi pracownicy to pasjonaci swojej pracy. Jesteśmy po to, by dawać Ci uśmiech, bo wiemy, że hotel to więcej niż miejsce. Dzielimy się energią, dajemy radość i razem tworzymy niepowtarzalną atmosferę.

ekologiczne przesłanie

Hotel przyjazny środowisku

Od początku istnienia hotelu w swojej działalności propagujemy postawę eco-friendly. Losy natury, która otacza nas z każdej strony nie są nam obojętne. Już na etapie tworzenia hotelu, zadbaliśmy o to, aby konstrukcja poszczególnych elementów umożliwiała ekologiczne działania. W ten sposób wprowadziliśmy energooszczędny system zarządzania energią, racjonalizację zużycia wody oraz energooszczędne oświetlenie.

Więcej na temat ekologii w hotelu.

solanka i borowina

Prosto z natury

Historia miasta nieodłącznie związana jest z solanką. Występowanie naturalnych źródeł solankowych stanowi cechę charakterystyczną Kołobrzegu. Aby nasi Goście mogli korzystać z tego dobrodziejstwa natury, specjalny rurociąg doprowadza solankę z najbliższego ujęcia. Wysoko zmineralizowana lecznicza solanka kołobrzeska, stosowana jest do zabiegów kąpielowych i inhalacji. Kąpiele solankowe wpływają na lepsze ukrwienie skóry, podnosząc odporność organizmu i przyspieszając rekonwalescencję. Ułatwiają oczyszczenie organizmu z toksyn i produktów przemiany materii oraz przyspieszają wchłanianie potrzebnych organizmowi jonów. Poza kąpielami solankę wykorzystuje się do inhalacji, gdyż nawilża drogi oddechowe, poprawia ich ukrwienie i oczyszczanie, łagodzi stany zapalne oraz ułatwia oddychanie.

Kołobrzeg posiada najlepszą leczniczą borowinę w Polsce, będącą bogactwem kwasów organicznych i soli mineralnych. Nasz hotel SPA zastosował nowoczesną technologię przygotowywania i podawania płynnej borowiny do kąpieli. Luksusowe pokoje kąpielowe wyposażone są w specjalne wanny, do których zdrowotne błoto wędruje prosto z kranów. Zabiegi borowinowe oddziałują na ciało temperaturą wyższą niż temperatura naszego ciała. Takie przegrzanie zwiększa przemianę materii, gdyż dochodzi do przekrwienia głęboko położonych tkanek, mięśni, stawów co prowadzi do spadku napięcia tkanek i ogólnego rozluźniania. Poprawia się krążenie krwi a z tkanek usuwają się produkty przemiany materii, dlatego są polecane także w walce z cellulitem. Przegrzana skóra oczyszcza się i łatwiej wchłania substancje odżywcze z borowiny.

Certyfikat SLOW FOOD

Restauracja Horyzont Hotelu AQUARIUS SPA***** wyróżniona została prestiżowym certyfikatem Slow Food. To rekomendacja potwierdzająca jakość serwowanych dań, tworzonych na bazie świeżych, lokalnych składników pochodzących od okolicznych rolników, hodowców i rybaków.

CERTYFIKAT

Dziedzictwo Kulinarne Pomorza Zachodniego

Certyfikat Dziedzictwo Kulinarne Pomorza Zachodniego przyznany naszej restauracji Horyzont to ogromne wyróżnienie. To nie tylko docenienie ciężkiej pracy i pasji naszego zespołu kulinarnego, ale także produktów, które pozyskujemy od regionalnych dostawców z ekologicznych upraw i hodowli.

Powrót - Hotel
Cennik Wyznacz trasę Zadzwoń