Nowości

Gala Stylu 2012

Kołobrzeg

Gala Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym

23 listopada 2012 w Hotelu Aquarius SPA***** odbyła się po raz czwarty uroczysta Gala Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. W tym roku wydarzenie przybrało konwencję pokazu mody w którym uczestnicy zaprezentowali kolekcję odzieży oraz biżuterii tak znanych projektantów jak m.in. duet Brzozowski&Paprocki.

Wieczór rozpoczął się występem Jacka Borkowskiego, który uświetnił wydarzenie wykonując piosenki z autorskiego recitalu. Głównym motywem wieczoru była realizacja marzeń oraz osiąganie wyznaczonych celów. Galę prowadziła popularna aktorka Katarzyna Bujakiewicz wraz z prezenterem TVP Mateuszem Szymkowiakiem.

Goście zgromadzeni w Hotelu AQUARIUS SPA***** podczas Gali jako pierwszy mogli podziwiać pokaz fryzur i makijażu inspirowany podróżą w przeszłość, wykonanych przez kołobrzeski salon fryzur BARBAB wraz z fryzjerami Piotrem Romanowskim oraz Mariuszem Czają. Z kolei jako pierwsza kolekcja w pokazie mody została zaprezentowana praca autorstwa Zuzy Bart z dodatkami biżuterii firmy PUZIO. Jako kolejna na scenie pojawiła się kolekcja Dominiki Starz inspirowana sztuka kinetyczną oraz fotografią ruchu.

Dzięki wspólnej pracy  Roberta Gauera oraz Szymona Skrypoczko powstał teledysk do utworu twórcy muzyki elektronicznej Undermatic – Macieja Paszkiewicza, który został zaprezentowane podczas Gali. Jako okładkę do najnowszej płyty Undermatic wykorzystano zdjęcie modelki z kalendarza wykonane przez członków Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Modelka jako niespodziankę w ramach podziękowania otrzymała czek na 300 dolarów.

Prezentacja mody męskiej rozpoczęła się od stylizacji Joli Słomki oraz Mirosława Trymbulaka. Projektanci poza oddawaniem się pasji mody prowadzą wegetariański program kulinarny Atelie smaku na antenie Kuchnia Plus. Podczas wieczorowej Gali kolekcje zaprezentowała również Karolina Marczuk, która zadebiutowała w 2010 roku kolekcją ,,In my mind’’.

Podczas Gali odbyła się Szczęśliwa Loteria. Poza 7 głównymi nagrodami, właściciel każdego losu otrzymał kalendarz, którego premiera miała miejsce podczas Gali. Kalendarz to efekt pracy Jolanty Słomi oraz Mirosława Trymbulaka.

Na zakończenie Gali odbył się pokaz Paprocki&Brzozowski oraz Tomasza Ossolińskiego. Projektanci niestety nie mogli dotrzeć na miejsce, jednakże na ręce organizatorów przekazali film w którym przesłali gorące podziękowania za zaproszenie oraz podkreślili znaczenie podjętej inicjatywy. Ukoronowaniem projektu były wspólne podziękowania na scenie wszystkich modeli i modelek biorących udział w pokazie. Wśród zgromadzonych Gości można było spotkać m.in. Iwonę Pawlowicz, która po zakończonym pokazie udała się za kulisy wyrazić swoje uznanie.

Tegoroczna Gala była okazją do wspólnego celebrowania w podniosły sposób codziennej pracy na rzecz poprawy komfortu życia osób niepełnosprawnych umysłowo. Poświęcony czas oraz zaangażowanie na rzecz wspólnej inicjatywy owocują uśmiechem na twarzy wszystkich osób, powodując zanikanie wszelkich podziałów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Poprzedni wpis

Elektryczne Gitary

16 września 2012

Zobacz wszystkie

Następny wpis

Jesienne ukojenie dla skóry – Claudia

9 września 2012

Cennik Wyznacz trasę Zadzwoń