Nowości Poradnik SPA

Innowacyjna metoda na atrakcyjny wygląd Twojej skóry

Kołobrzeg

doskonale nawilża i nawadnia skórę

intraceuticals - poradnik spa

Wiesz już z poprzednich części „Środowych Porad SPA”, z jakimi problemami boryka się Twoja skóra zimą i jak sobie z nimi radzić we własnym zakresie. Teraz przyszła pora na zabiegi gabinetowe, które dadzą dodatkowe wsparcie w walce o komfort i atrakcyjny wygląd Twojej skóry. Odpowiedzią na problemy skórne w okresie zimowym może być profesjonalny zabieg gabinetowy – Intraceuticals.

 

To innowacyjna metoda, która doskonale nawilża i nawadnia skórę.

Nawilżenie ma na celu spowolnienie ucieczki wody z wnętrza skóry, nawadnianie natomiast wiąże się z uzupełnianiem wilgoci we wnętrzu skóry. Niezbędne są do tego składniki higroskopijne, które przyciągają wilgoć do siebie i wiążą ze skórą. Naturalnie obecnym w skórze czynnikiem nawadniającym jest kwas hialuronowy. Zapewnia skórze jędrność, napięcie i młodzieńczość. Jego ilość w skórze ulega jednak zmniejszaniu, wtedy z pomocą przychodzi Intraceuticals, który zrewolucjonizował używanie kwasu hialuronowego, zarówno jako wyjątkowego środka nawadniającego, jak też skutecznego systemu dostawczego dla składników o specjalnych zadaniach.

 

Metoda tego zabiegu polega na dostarczaniu substancji aktywnych w głąb skóry za pomocą tlenu hiperbarycznego. Wytworzony na powierzchni skóry tlenowy „pęcherzyk ciśnieniowy” wspomaga błyskawiczne wchłanianie serum. Dodatkowo tlen jest naturalnym środkiem bakteriobójczym (niszczy bakterie beztlenowe) oraz pomaga schłodzić i uspokoić skórę. Zawarte w serum zabiegowym: kwas hialuronowy, wit. A, E, C, zielona herbata, skwalen, aloes (i inne) zapewniają natychmiastowy efekt nawodnienia, zagęszczenia skóry, poprawę napięcia, niwelowanie zmarszczek czy wyrównanie kolorytu.

 

Bardzo istotne dla pielęgnacji jest użycie substancji hialuronowych o różnych cząsteczkach:

  • niskocząsteczkowe przyciągają wilgoć i składniki aktywne do głębszych warstw skóry,
  • średniocząsteczkowe uzupełniają nawodnienie i zatrzymują wilgoć w skórze,
  • wysokocząsteczkowe przyciągają wilgoć z powietrza i chronią przed jej utratą.

 

Zabiegi Intraceuticals mogą być wykonywane na skórze wrażliwej, uczulonej i podatnej na trądzik różowaty. Mogą być też polecane jako schładzający, uspokajający zabieg po działaniu na skórę słońca i wiatru, mrozu.

 

W zależności od potrzeb skóry (w tym szczególnym okresie, ciężkim ze względu na warunki pogodowe) godnymi polecania są również zabiegi gabinetowe:

  • Urban Response Selvert Thermal (ochrona przed zanieczyszczeniami, regeneracja, detoksykacja)
  • Advanced Retinol Selvert Thermal (regeneracja, wygładzenie, nawilżenie, działanie anti-age)
  • Regeneration Absolute (regeneracja dla najbardziej wymagających skór, ochrona, nawilżenie, głębokie odżywienie, działanie przeciwzapalne)
  • Gold Treatment Selvert Thermal (anit-age, regeneracja, nawilżenie, odżywienie, ujędrnienie, rozświetlenie dla skór dojrzałych)
  • Caviar Power KLAPP (regeneracja, odżywienie, szczególnie polecany dla osób lubiących masaż twarzy podczas zabiegu)
  • Repagen Hyaluron Selection 7 KLAPP (nawilżenie, regeneracja, dla skóry tłustej dojrzałej oraz z problemem trądziku wieku dojrzałego)
  • X-treme Hyaluron Infusion KLAPP (regeneracja, ochrona, poprawa owalu, wygładzenie)

 

Zapraszam
Julita Lewandowska
Kosmetyczka w Centrum Kosmetycznym w Hotelu AQUARIUS SPA*****

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Poprzedni wpis

Rodzinna Wielkanoc poza domem. Czy warto?

17 lutego 2022

Zobacz wszystkie

Następny wpis

Prawidłowe nawilżenie i natłuszczenie skóry

8 lutego 2022

Cennik Wyznacz trasę Zadzwoń