Poradnik SPA

Demakijaż i oczyszczanie – co jeszcze warto wiedzieć?

Kołobrzeg

rozwiewamy wątpliwości

demakijaz cery

Cykl dotyczący prawidłowego demakijażu i oczyszczania twarzy zbliża się ku końcowi. Jednak zanim to nastąpi, chciałabym jeszcze rozwiać kilka wątpliwości.

 

Oto lista pytań, które pojawiają się w naszych gabinetach:

Dlaczego należy oczyszczać twarz również rano?
W nocy skóra produkuje sebum i oczyszcza się z toksyn, a uprzednie nieoczyszczenie skóry po przebudzeniu i nałożenie serum lub kremu, może powodować zatkanie porów skórnych. Poza tym rano należy zmyć resztki produktu, którego użyliśmy wieczorem, dzięki temu poranny produkt lepiej spełni swoją funkcję.

Dlaczego chusteczki do demakijażu źle wpływają na stan cery?
Przy oczyszczaniu twarzy chusteczkami brakuje etapu zmycia wodą. To tak jakby nie zmyć resztek pianki lub żelu – pozostawione na skórze detergenty będą ją podrażniać. Poza tym ten sposób demakijażu nie zmywa zanieczyszczeń do końca, są one wręcz wcierane chusteczką w pory skórne.

Czy tonik można zastąpić płynem micelarnym?
Płyn micelarny służy do demakijażu twarzy, nie przywrócisz nim właściwego pH – wręcz przeciwnie. Do tego zadania przeznaczony jest tonik.

Czy powinno się zmywać płyn micelarny?
Płyn micelarny zawiera w sobie detergenty – wprawdzie łagodniejsze niż w przypadku żelu czy pianki, ale nadal są to detergenty. Pozostawienie ich na skórze może ją podrażniać i wysuszać. Jeśli wykonujesz dwuetapowe zmywanie twarzy, zmywanie płynu micelarnego następuje razem ze zmyciem żelu.

 

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania lub wątpliwości dotyczące prawidłowego demakijażu i oczyszczania twarzy, zapraszam do Centrum Kosmetycznego. 

 

Zapraszam
Julita Lewandowska

Kosmetyczka w Centrum Kosmetycznym w Hotelu AQUARIUS SPA*****

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Poprzedni wpis

Rodzinna Wielkanoc

27 marca 2022

Zobacz wszystkie

Następny wpis

Romantyczna kolacja

22 marca 2022

Cennik Wyznacz trasę Zadzwoń