Atrakcje w Kołobrzegu

Kołobrzeg to niezwykła miejscowość, położona nad samym morzem, urzeka swoim pięknem, intryguje niesamowitą historią, a także zdumiewa różnorodnością atrakcji.

Jest to miejsce, które przyciąga wielu turystów, nazywane często „Perłą Uzdrowisk”. Kto choć raz wypoczywał w Kołobrzegu na pewno z przyjemnością do niego powraca. Ciekawa architektura pozwala na długie spacery pięknymi uliczkami, otoczonymi urokliwymi kamienicami i zielonymi parkami. Natura pozostawiła w tym miejscu wiele skarbów: solanki –lokalne białe złoto oraz borowinę – czarne złoto. To dzięki tym złożom Kołobrzeg jest uznanym w Polsce uzdrowiskiem. To tutaj po zdrowie i urodę przez cały rok ściągają rzesze turystów z całej Europy. Smakoszy i amatorów nadmorskich potraw na pewno usatysfakcjonuje menu kołobrzeskich restauracji, w których zawsze można zjeść świeżą rybę „prosto z kutra”. Niezależnie od panującej nadmorskiej aury turyści mogą skorzystać z całej gamy atrakcji.

Kołobrzeg w historycznym klimacie…

Miasto naznaczone historią w sposób szczególny, to tu odbywało się wiele wydarzeń mających znaczenie dla historii całej Europy. Kołobrzeg to wiele zabytków, muzeów, zabudowań i pozostałości po najciekawszych dziejach miasta. Turyści spragnieni historycznych ciekawostek na pewno odnajdą je w Bazylice Mariackiej, Ratuszu, Pałacu Braunschweigów, przy pomniku Zaślubin Polski z Morzem w Muzeum Oręża Polskiego czy na miejskim szlaku fortyfikacji zdobywając twierdzę Kołobrzeg.

Morska przygoda….

Spragnieni morskich wrażeń na pewno odnajdą je w którymś z kołobrzeskich portów, gdzie można wyruszyć w rejs statkiem, wdrapać się na latarnię morską i zostać porwanym przez piratów w Reducie Solnej. Prawdziwych żeglarzy Kołobrzeg przywita gościnnie w marinie jachtowej, gdzie już cumują statki i jachty z całego świata. Spacerowiczów natomiast zapraszamy na piękne kołobrzeskie molo – popularne miejsce dla zakochanych.

Zdrowo i aktywnie…

Kołobrzeg i jego okolice to doskonałe miejsce do rozwijania pasji turystyki pieszej i rowerowej. Szerokie plaże, urokliwe parki, bliskość lasów i wytyczone szlaki turystyczne stanowią doskonałą bazę dla zapaleńców Nordic Walking czy „dwóch kółek”. Nie ma nic przyjemniejszego jak marsz brzegiem morza z „kijami” w promieniach wieczornego słońca czy przejażdżka rowerowa z widokiem na morze.

Kołobrzeg dla ducha…

Miasto to także centrum wydarzeń kulturach. Ciekawe koncerty czy wystawy organizowane są tu praktycznie przez cały rok, nie brakuje również znanych imprez. Co roku Kołobrzeg oferuje szeroki wachlarz koncertów, gdzie każdy znajdzie cos dla siebie: Sunrise Festiwal – święto muzyki klubowej, międzynarodowe spotkania z folklorem „Interfolk”, Międzynarodowy Festiwal „Muzyka w Katedrze” to tylko część oferty kulturalnej.

Już dziś zaplanuj swój urlop i przyjedź Kołobrzegu – polskiej stolicy SPA!

Klimatyczny Kołobrzeg

Zapisz

Atrakcje w Kołobrzegu

5.00/5

Ocen: 1

Cennik Wyznacz trasę Zadzwoń