Nowości Poradnik SPA

Mezoterapia mikroigłowa

Kołobrzeg

Pobudzenie produkcji kolagenu

W poprzednim artykule (Regeneracja skóry po lecie) pisaliśmy o tym jak zregenerować skórę po lecie. Dowiedzieliście się również jak przygotować skórę do zabiegów bardziej inwazyjnych. Należy pamiętać, że dobrze nawilżona skóra ze sprawnie działającym/uszczelnionym płaszczem hydro-lipidowym, jest idealnym podłożem do takich zabiegów jak mezoterapia.

Czym jest mezoterapia?
Mezoterapia mikroigłowa (to na niej się skupimy) należy dziś do najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetycznych. Jego celem jest pobudzenie produkcji nowego kolagenu i ogólna rewitalizacja skóry.

Mezoterapia mikroigłowa (cienkoigłowa) polega na mechanicznym nakłuwaniu skóry urządzeniem wyposażonym w mikroigiełki. Poprzez otwarcie kilku tysięcy mikrokanalików można wprowadzić w głąb skóry skoncentrowane składniki odżywcze, zawarte w specjalnym preparacie. Kontrolowane, delikatne nakłuwanie skóry, stymuluje do odnowy włókna kolagenu i elastyny sprawiając, że skóra napina się i postępują procesy jej regeneracji. W miejscu, które jest uszkodzone, uaktywniają się czynniki wzrostu, które doprowadzają do odnowienia się tego obszaru. Po zabiegu skóra zachowuje się tak, jakby była zraniona – uruchamia wszystkie swoje siły i intensywnie się regeneruje, a efektu takiego nie da się uzyskać przez zastosowanie pielęgnacji zewnętrznej.

Żaden krem, maseczka czy serum nie działają tak skutecznie jak stymulowanie skóry poprzez jej odpowiednie nakłuwanie i pielęgnację z wykorzystaniem koktajlu nawilżająco-odżywczego. Zabieg aktywnie stymuluje fibroblasty oraz komórki macierzyste, dzięki czemu skóra regeneruje się na poziomie komórkowym.

W naszym SPA do zabiegu mezoterapii mikroigłowej używamy STPEN szwajcarskiej marki Selvert Thermal. Jest to sterylne i wymienialne urządzenie do mikro-nakłuwania skóry. Automatyczne działanie igieł STPEN minimalizuje ból i dyskomfort oraz wzmacnia kanały przekaźnikowe, co korzystnie wpływa na absorpcję i transepodermalne działanie składników aktywnych.
Wprowadzane koncentraty i czynniki wzrostu COSMECEUTICAL LAB bazują na najnowszej technologii. Stworzone na bazie wysokiej jakości receptur z bardzo ekskluzywnymi i wysoce efektownymi substancjami aktywnymi. Stosując koncentraty tej linii, można uzyskać optymalne rezultaty w zajmowaniu się starzeniem hormonalnym i chronologicznym (wywołanym światłem). Można także wzmocnić skórę twarzy, przywrócić lub podtrzymać jej jędrność oraz zregenerować skórę. Rezultaty są widoczne już po pierwszej aplikacji i są długotrwałe.

Działanie mezoterapii mikroigłowej z STPEN:
• widoczna regeneracja i odmłodzenie skóry,
• spłycenie zmarszczek,
• ujędrnienie i poprawa napięcia skóry,
• zmniejszenie rozszerzonych porów,
• zmniejszenie hiperpigmentacji i rozjaśnienie skóry,
• regeneracja skóry uszkodzonej promieniami słońca,
• zagęszczenie skóry i jej głębokie nawilżenie,
• zwiększenie penetracji składników aktywnych,
• zmniejszenie widoczności blizn chirurgicznych i blizn potrądzikowych.

Po wykonanym zabiegu należy przestrzegać niżej wymienionych zaleceń:
• przemywać miejsca zabiegowe wodą lub delikatnymi preparatami myjącymi,
• delikatnie osuszać miejsca zabiegowe, nie trzeć, nie drażnić skóry, nie stosować agresywnych kosmetyków – zwłaszcza preparatów alkoholowych i złuszczających z kwasami i retinolem,
• nie nakładać makijażu w dniu zabiegu (najlepiej dopiero po 3-7 dniach),
• stosować kosmetyki zalecone przez osobę wykonującą zabieg,
• zrezygnować z korzystania z sauny, basenów i innych akwenów wodnych oraz wykonywania intensywnych ćwiczeń przez co najmniej 7 dni lub do całkowitego wygojenia skóry,
• nie opalać skóry przez okres co najmniej 4 tygodni po zabiegu,
• używać preparatów z filtrami przeciwsłonecznymi,
• po skończonej kuracji stosować odpowiednią, indywidualnie dobraną pielęgnację domową.

Częstotliwość zabiegów
Mezoterapia mikroigłowa daje najlepsze efekty przy zastosowaniu serii zabiegów, wykonywanych w określonych przerwach. Ilość potrzebnych zabiegów może być różna (w zależności od rodzaju problemu). Optymalne efekty uzyskuje się po wykonaniu serii 4-6 zabiegów co 2-3 tygodnie.

 

Zapraszam
Magdalena Sulowska
Kosmetolog w Centrum Kosmetycznym w Hotelu AQUARIUS SPA*****

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Poprzedni wpis

HolidayCheck 2022 dla hotelu AQUARIUS SPA*****

2 listopada 2022

Zobacz wszystkie

Następny wpis

Wrześniowy urlop nad morzem

15 września 2022

Cennik Wyznacz trasę Zadzwoń